Kronika

Jerneja Brecl državna prvakinja pri mladinkah do 18 let, Maj Felle na osmem mestu v pokalu Cockta

Objavljeno: četrtek, 18 oktober 2018
Napisal: admin

Minuli vikend so v Nordijskem centru Planica v organizaciji ŠD Dolomiti tekmovali na državnem prvenstvu in v pokalu Cockta. Državna prvakinja pri mladinkah do 18 let je postala Jerneja Brecl, 11.mesto je pripadlo Niki Vetrih. V pokalu Cockta so tekmovali fantje. V kategoriji mladinci do 16 let se je Maj Felle uvrstil na 8. mestu, Žan Hriberšek je skočil na 13. mesto.

Naslov državnega prvaka in naslov državnih podprvakov za SSK Velenje

Sončna sobota, 13. 10. 2018, bo za mlade skakalce SSK Velenje, v kategoriji do 12 in 13 let, za vedno zapisana v spomin. Na domačih tleh so izvrstno odskakali in dosegli vrhunske uvrstitve. Naslov državnega prvaka v kategoriji dečki do 13 let je osvojil Enej Faletič, z odličnim 10. mestom je Žiga Gajster dopolnil uspeh. V kategoriji do 12 let so mladi skakalci posegli pa naslednjih uvrstitvah: Lan Novak - 23. mesto, Mark Kreže - 37. mesto, Maj Matko Rizmal - 40. mesto, Liam Magdič - 49. mesto. Na ekipni tekmi DP je ekipa SSK Velenje v postavi Lan Novak, Anže Brecl, Žiga Gajster in Enej Faletič osvojila naslov državnih podprvakov. Čestitke!

Aljaž Osterc tretji mladinec do 20 let v Sloveniji

V soboto, 13. 10. 2018, so mladinci do 20 let tekmovali na prenovljeni skakalnici na Ljubnem. Na državnem prvenstvu je tekmovalo 47 mladincev. Aljaž Osterc je v zahtevnih razmerah stopil na 3. stopničko, Vid Vrhovnik se je uvrstil na 11. mesto, Ožbej Jelen je bil 23., 39. mesto si je priskakal Gašper Brecl, 43. pa je bil Denis Pikelj.
Za ekipo SSK Velenje, ki je zasedla 5. mesto, so nastopili Vid, Aljaž, Ožbej in Gašper. Čestitamo!!!!!

Mix ekipa stopila na 2. mestu na državnem članskem prvenstvu

V četrtek, 11. 10. 2018, je v Kranju v organizaciji SSD Stol potekalo člansko državno prvenstvo. Med članicami je Jerneja Brecl osvojila 4. mesto, Nika Vetrih je bila 11. V članski konkurenci je Aljaž Osterc končal na 13. mestu, Vid Vrhovnik je bil 24., Patrik Vitez je ujel eno točko in končal na 30. mestu, David Strehar pa na 43. mestu.
V članski konkurenci mix ekip pa so Nika Vetrih, Vid Vrhovnik, Jerneja Brecl in Aljaž Osterc stopili na drugo stopničko. Čestitamo!

Zmaga v nordijski kombinaciji dečki do 12 let

Objavljeno: sreda, 12 september 2018
Že 1. 9. 2018 je v organizaciji SSK Ilirija potekalo tekmovanje v nordijski kombinaciji dečkov do 12 let. Zaradi izredno slabega vremena so organizatorji v Mostecu izvedli samo skoke na HS38, medtem ko je bil tek prestavljen na 11. 9. 2018. Na tekaški stezi na Kokrici, se je 23 dečkov do 12 let spopadlo s 3 km dolgo progo, ki jo je najbolje napadel ravno član SSK Velenje, Anže Brecl, ki je bil po skokih tretji. Vrhunski rezultat sta dosegla tudi Mark Kreže, ki je štartal kot 18., na koncu pa dosegel 6. mesto, in Liam Magdič, ki je štartal kot 23, na koncu pa pritekel na skupno 8. mesto.
Bravo naši! ČESTITKE!!!
Končni rezultati:
1. mesto: Anže Brecl (3. mesto po skokih, zaostanek 00.00.21)
6. mesto: Mark Kreže (17. mesto po skokih, zaostanek 00.01.47)
8. mesto: Liam Magdič (23. mesto po skokih, zaostanek 00.02.40)
Fantje, odlična predstava!

Breclova 2. ekipno in 6. z rekordom skakalnice, Osterc 8.

Objavljeno: ponedeljek, 10 september 2018
Ruski Čajkovski je ta vikend gostil poletno veliko nagrado v smučarskih skokih za deklice. Odlična Jerneja Brecl je postala svetovna rekorderka s 140. metri v svetovnem pokalu za ženske na velikih skakalnicah in rekorderka naprave v ruskem Čajkovskem. Na visokem šestem mestu je zaključila nedeljsko tekmo s 122 metri ter 100,1 točkami. Breclova je dan prej z mešano ekipo v postavi Brecl, Tepeš, Klinec, Kranjec osvojila 2. mesto. Pred dekleti je zdaj le še finalna tekma tega poletja in sicer 3. oktobra znova na veliki skakalnici v Klingenthalu.
Švicarski Einsiedelen je ta vikend gostil uvodni tekmi alpskega pokala za sezono 2018/19. Na srednji skakalnici je na prvi tekmi nove sezone alpskega pokala Aljaž Osterc je osvojil 8. mesto. Na nedeljski tekmi je obveljala le prva serija. Osterc je bil tokrat deveti. Preostali poletni tekmi bo gostil Predazzo in sicer prvi konec tedna v oktobru.

Prvenec Roka Jelena v Winterbergu

Nemški Winterberg je gostil prvi tekmi alpskega pokala v sezoni 2018/19. Sezono je sijajno, z zmago, na prvi tekmi odprl Rok Jelen.
Mladi slovenski nordijski kombinatorec Rok Jelen je v Winterbergu v soboto odlično odprl sezono alpskega pokala. Na 10 km preizkušnji je odlično tekel in z 20. mesta po skokih prišel čisto na vrh. Na koncu je svojo prvo mednarodno zmago slavil s prednostjo pol sekunde pred Avstrijcem Maxom Teelingom. Uspeh sta dopolnila Gašper Brecl na 15. in Matevž Malovrh, sicer najboljši po skokih, na 16. mestu.
Na nedeljski drugi tekmi je bil najboljši Brecl, sicer tretji po skokih, na koncu pa na 8. mestu, Malovrh je tokrat zasedel 12. mesto, točke pa je na 21. mestu pobral tudi Damjan Suzič. Rok Jelen je bil, v rumeni majici vodilnega, žal diskvalificiran.

Regijska tekma v Velenju

Objavljeno: četrtek, 06 september 2018
V Velenju je 4. 9. 2018 potekala regijska tekma v organizaciji domačega kluba, kjer so se naše deklice in dečki odlično odrezali.
Za deklice in dečke v starosti do 10 let, je potekala animacijska tekma. Na njej so sodelovali Iza Faletič, Gal Rizmal, Cene Brglez in Živa Živic. Čestitke vsem za odlične skoke!

6. mesto: Liam Magdič

Prav tako na skakalnici HS45 so tekmovali tudi dečki do 13 let, kjer sta naša orliča zasedla naslednji mesti:
2. mesto: Enej Faletič
4. mesto: Žiga Gajster

Bravo fantje!

Vrhovnik v Beljaku do novih točk na poletnem Grand-Prixu

Objavljeno: torek, 28 avgust 2018
V sredo, 22. 8. 2018, so naši člani kluba in reprezentanti SLO tekmovali na drugi tekmi nordijske kombinacije poletnega Grand Prixa v avstrijskem Beljaku.
Po malo slabših skokih na tekmi so se fantje vsak po svojih najboljših močeh borili na 10-kilometrski tekaški razdalji. Do točke je prišel le Vid Vrhovnik in sicer je pritekel na 25. mesto. Rok Jelen je osvojil 42. mesto, Gašper Brecl 44. mesto in Ožbej Jelen 47. mesto.

V Oberstdorfu brez novih slovenskih točk

Minuli vikend je Oberstdorf gostil novi tekmi poletne velike nagrade v nordijski kombinaciji. Slovenska zasedba je bila okrnjena, Rok Jelen in Gašper Brecl sta ostala izven dobitnikov točk.
Na petkovi preizkušnji sta nastopila oba tekmovalca, boljši pa je bil Rok Jelen. Po skokih je zasedal 53. mesto, nato pa je znova zelo dobro tekel, imel 35. čas in se povzpel do 40. mesta. V deževnem vremenu je Gašper Brecl po 40. mestu v skokih na koncu zasedel 45. mesto. V soboto je tekmoval le Brecl, ki je že po skokih imel velik zaostanek na 55. mestu, na koncu je končal dve mesti nižje, potem ko so ga tekmeci znova prehiteli za en krog.