Rok Jelen 7. na OPA Alpskem pokalu v Nemčiji

Published: Monday, 25 September 2017 Written by Saša Sevčnikar
V soboto, 23. septembra, je v nemškem Winterbergu potekal prvi od dveh obračunov v Alpskem pokalu za nordijske kombinatorce in hkrati zaključek poletne sezone Alpskega pokala. V mednarodni konkurenci 49. najboljših kombinatorcev so Velenjčani po skakalnem delu osvojili: 14. mesto Gašper Brecl, 21. mesto Rok Jelen in 35. mesto Ožbej Jelen. Na 10-kilometrski tekaški preizkušnji je Rok Jelen s 4. najboljšim tekom napredoval do odličnega 7. mesta, kar je bil najboljši slovenski rezultat. Gašper Brecl je tek zaključil na končnem 17. mestu, Ožbej Jelen pa na 38. mestu. Na nedeljski preizkušnji je Rok Jelen osvojil 17. mesto, Gašper Brecl pa 21.
Ob zaključku poletne sezone Alpskega pokala je Rok Jelen osvojil skupno 88 točk oz. skupno 12. mesto.
V prihodnjih dneh Roka čaka tekmovanje za FIS Poletno veliko nagrado v nordijski kombinaciji, ki bo potekalo od 30. 9. do 1. 10. v Nordijskemu centru Planica. Skakalni del bo potekal na Bloudkovi velikanki (HS 139), tekaški pa na 10 km razdalji. Držimo pesti.